Ziarnko Gorczycy

"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych..."

1 lutego 2014 roku gościnne progi Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu przekroczyli nominowani do wyróżnienia Ziarnko Gorczycy 2014 ich przyjaciele, zaproszeni goście oraz mieszkancy Sądecczyzny, którzy chcieli poprzez zakup biletu na koncert Artura Andrusa wesprzeć działalność i rozbudowę Sądeckiego Hospicjum. Nominowanymi do nagrody w tym roku byli: w kategorii osobowość Jacek Orłowski, Anna Pawłowska, Renata Rosłaniec, Wiesław Wcześny i Jan Żuchowicz, natomiast w kategorii firma lub stowarzyszenie: Amper - Nowy Sącz, Bar „Pod Wierzbą” Zofia i Włodzimierz Sowa, BAU-GIPS - Grzegorz Lebda - Nowy Sącz, Profil - Krasne Potockie, a także Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom" – Piwniczna Zdrój.

Prowadząca galę Małgorzata Broda przedstawiła sylwetki nominowanych, którzy bez wątpienia wszyscy zasłużyli na statuetkę. A powędrowała ona do Pani Anny Pawłowskiej i Pana Wiesława Wcześnego oraz Grzegorza Lebdy właściciela firmy BAU-GIPS i Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Osób Niepełnosprawnych "Nasz Dom" z Piwnicznej. Nagrodzeni nie kryli wzruszenia i zapewnili, że czują się jeszcze bardziej zmotywowani do działania. Statuetki wręczała Pani Bożena Jawor - Zastępca Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz Pan Leszek Zegzda - Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum. Pan Mieczysław Kaczwiński wręczył wyróżnienie Przyjaciela Ziarnka Gorczycy Panu Jurandowi Skirzyńskiemu.Kiedy emocje opadły rozpoczęła się licytacja obrazu Ryszarda Miłka, sprzedany został za 5500zł. Po części oficjalnej na scenie pojawił się Artur Andrus, który swoimi piosenkami rozbawił publiczność do łez, wymyślił nawet ad hoc utwór poświęcony naszemu miastu, a wspierał się numerem Dobrego Tygodnika Sądeckiego (nota bene patrona medialnego plebiscytu). Po koncercie część zgromadzonych przeniosła się do Rytra do Perły Południa na bal trwający do rana, a zabawie towarzyszyły licytacje, z których dochód oczywiście przeznaczony został na działaność i rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.

Znamy laureatów plebiscytu Ziarnko Gorczycy 2014.

Według Sądeczan na wyróżnienie zasłużyli w kategorii osobowość Pani Anna Pawłowska i Pan Wiesław Wcześny, natomiast w kategorii firma/stowarzyszenie BAU-GIPS Grzegorz Lebda oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom" – Piwniczna Zdrój. Wyróżnionym gratulujemy, jednocześnie dziękując za dotychczasową działalność. Wierzymy, że jeszcze usłyszymy o Państwa pracy na rzecz drugiego człowieka.

Przyjacielem Ziarnka Gorczycy został pan Jurand Skirzyński. Gratulujemy.

Sponsorzy 2020

Patronat medialny