Ziarnko Gorczycy

"Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych..."

Idea „Ziarnka Gorczycy” zrodziła się w 2000roku. Wówczas Pan Mieczysław Kaczwiński, poddał pomysł zrealizowania charytatywnego Balu Sportowca, w celu zebrania pieniędzy na zakup protezy ręki dla niepełnosprawnej sportsmenki, wicemistrzyni świata w biegu na 400 m, Ani Saroty.

Bal organizowano z wielką obawą, w rzeczywistości okazała się całkiem inaczej – wszystko udało się tak jak planowano. Uczestnicy balu, nie żałowali pieniędzy i okazali wielkie serce.

Udało się pomóc Ani, i to właśnie zmobilizowało pomysłodawców do dalszego działania. Do rozwijania idei.

„Po tym balu zaczęliśmy się zastanawiać, w jaki sposób można by honorować tych, którzy pomagają finansowo innych, będącym w potrzebie. Tych którzy niosą pomoc najczęściej niepełnosprawnym, oczekującym na każdy datek na ratowanie zdrowia lub życia. Myśleliśmy przede wszystkim jednak nie o tych ludziach z pierwszych stron gazet, ale tych, często anonimowych, pozostających niejako w cieniu. Właśnie ich chcieliśmy dać za przykład, przedstawić szerzej społeczeństwu. Doszliśmy jednak do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli takich ludzi będą zgłaszali sami sądeczanie. Zrodziła się więc idea konkursu.” – powiedział w jednym z wywiadów Pan Mieczysław Kaczwiński.

Co roku akcja „Ziarnko Gorczycy” jest coraz bardziej znana, dzięki czemu ma możliwość udzielenia większej pomocy z uzyskanych darów od firm i osób prywatnych.

Sponsorzy 2020

Patronat medialny